LPF-60D-12
LPF-60D-12 MEAN WELL
LPF-60D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 12VDC; 5A; 90÷305VAC; 127÷431VDC
Operating temperature: -40...70°C
Manufacturer series: LPF-60
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Lead length: 0.3m
Output current: 5A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 7.2...12V DC
Output voltage: 12V DC
Power: 60W
Efficiency: 86%
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating modes: constant current
IP rating: IP67
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 78 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 12VDC; 5A; 90÷305VAC; 127÷431VDC, Operating temperature: -40...70°C, Manufacturer series: LPF-60, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Lead length: 0.3m, Output current: 5A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 7.2...12V DC, Output voltage: 12V DC, Power: 60W, Efficiency: 86%, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-60D-12 LPF-60D-12 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf LED Power Supplies 60W 12V 5A Dimming Function
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-60D-12 LPF-60D-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-60D-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 7.2-12V 5A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 7.2 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 45 шт:
LPF-60D-12 LPF-60D-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-60d-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 60W Single 6-Pin
на замовлення 100 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 83 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LPF-60D-12 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 12V/5A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LPF-60D-12 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 12V/5A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт