LPF-60D-15
LPF-60D-15 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf LPF-60D-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 15VDC; 4A; 90÷305VAC; 127÷431VDC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 60W
Output voltage: 15V DC
Output voltage range: 9...15V DC
Output current: 4A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Manufacturer series: LPF-60
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 87%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 15VDC; 4A; 90÷305VAC; 127÷431VDC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 60W, Output voltage: 15V DC, Output voltage range: 9...15V DC, Output current: 4A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Manufacturer series: LPF-60, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...70°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 87%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-60D-15 LPF-60D-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-60D-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 9-15V 4A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 9 ~ 15V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-60D-15 LPF-60D-15 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf LED Power Supplies 60W 15V 4A Dimming Function
на замовлення 5 шт:
LPF-60D-15 LPF-60D-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf60dspec.pdf AC/DC LED Power Supply 60W Single 6-Pin
на замовлення 33 шт: