LPF-60D-24
LPF-60D-24 MEAN WELL
LPF-60D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 24VDC; 2.5A; 90÷305VAC; IP67
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -40...70°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Manufacturer series: LPF-60
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 2.5A
Operating modes: constant current
Output voltage range: 14.4...24V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 60W
Efficiency: 89%
IP rating: IP67
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 16 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 24VDC; 2.5A; 90÷305VAC; IP67, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -40...70°C, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Manufacturer series: LPF-60, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 2.5A, Operating modes: constant current, Output voltage range: 14.4...24V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Output voltage: 24V DC, Power: 60W, Efficiency: 89%, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-60D-24 LPF-60D-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-60d-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 60W Single 6-Pin
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
LPF-60D-24 LPF-60D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf LED Power Supplies 60W 24V 2.5A Dimming Function
на замовлення 97 шт:
LPF-60D-24 LPF-60D-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-60D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 14.4-24V 2.5A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.5A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 28 шт:
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 14 шт:
Мінімальне замовлення: 5
LPF-60D-24 LPF-60D-24 Виробник : MEAN WELL 3169456.pdf Description: MEAN WELL - LPF-60D-24 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 60 W, 24 VDC, 2.5 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2.5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-60D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 20 шт:
товару немає в наявності
LPF-60D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/2.5A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPF-60D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/2.5A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт