LPF-60D-42
LPF-60D-42 MEAN WELL
LPF-60D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60.06W; 42VDC; 1.43A; 90÷305VAC; IP67
Type of power supply: switching
Output voltage: 42V DC
Power: 60.06W
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Kind of power supply: LED
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Application: LED
Operating modes: constant current
IP rating: IP67
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: wires
Operating temperature: -40...70°C
Lead length: 0.3m
Output current: 1.43A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 25.2...42V DC
Efficiency: 90%
Manufacturer series: LPF-60
на замовлення 128 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60.06W; 42VDC; 1.43A; 90÷305VAC; IP67, Type of power supply: switching, Output voltage: 42V DC, Power: 60.06W, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Kind of power supply: LED, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Application: LED, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Caution!: rated parameters obtained at full load, Electrical connection: wires, Operating temperature: -40...70°C, Lead length: 0.3m, Output current: 1.43A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 25.2...42V DC, Efficiency: 90%, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Manufacturer series: LPF-60.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-60D-42 LPF-60D-42 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-60D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 25.2-42V 1.43A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 25.2 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.43A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-60D-42 LPF-60D-42 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf LED Power Supplies 60.06W 42V 1.43A Dimming Function
на замовлення 11 шт:
LPF-60D-42 LPF-60D-42 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf60dspec.pdf AC/DC LED Power Supply 60.06W Single 6-Pin
на замовлення 128 шт:
Мінімальне замовлення: 5
LPF-60D-42 LPF-60D-42 Виробник : MEAN WELL 3169456.pdf Description: MEAN WELL - LPF-60D-42 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 60.6 W, 42 VDC, 1.43 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044082
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 42VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.43A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-60D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60.6W
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 15 шт:
товару немає в наявності
LPF-60D-42 LPF-60D-42 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60.06W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 42V/1.43A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPF-60D-42 LPF-60D-42 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60.06W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 42V/1.43A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Output: 25.2 ~ 42V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.43A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 60 W
Voltage - Isolation: 3.75 kV