LPF-60D-48
LPF-60D-48 MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 48VDC; 1.25A; 90÷305VAC; IP67
Operating temperature: -40...70°C
Type of power supply: switching
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Lead length: 0.3m
Output current: 1.25A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 28.8...48V DC
Output voltage: 48V DC
Power: 60W
Efficiency: 90%
Application: LED
на замовлення 87 шт:
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 48VDC; 1.25A; 90÷305VAC; IP67, Operating temperature: -40...70°C, Manufacturer series: LPF-60, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Lead length: 0.3m, Output current: 1.25A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 28.8...48V DC, Output voltage: 48V DC, Power: 60W, Efficiency: 90%, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-60D-48 LPF-60D-48 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf LED Power Supplies 60W 48V 1.25A Dimming Function
на замовлення 49 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-60D-48 LPF-60D-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-60D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 28.8-48V 1.25A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 28.8 ~ 48V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, PSE, TUV, UR
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.25A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 6 шт:
LPF-60D-48 LPF-60D-48 Виробник : MEAN WELL 3169456.pdf Description: MEAN WELL - LPF-60D-48 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 60 W, 48 VDC, 1.25 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 48VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.25A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-60D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
LPF-60D-48 LPF-60D-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-60d-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 60W Single 6-Pin
на замовлення 149 шт:
Мінімальне замовлення: 5
LPF-60D-48
Додати до обраних Обраний товар
товару немає в наявності
товару немає в наявності