LPF-60D-54
LPF-60D-54 MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60.48W; 54VDC; 1.12A; 90÷305VAC; IP67
Operating temperature: -40...70°C
Type of power supply: switching
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Lead length: 0.3m
Output current: 1.12A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 32.4...54V DC
Output voltage: 54V DC
Power: 60.48W
Efficiency: 90%
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60.48W; 54VDC; 1.12A; 90÷305VAC; IP67, Operating temperature: -40...70°C, Manufacturer series: LPF-60, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Lead length: 0.3m, Output current: 1.12A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 32.4...54V DC, Output voltage: 54V DC, Power: 60.48W, Efficiency: 90%, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-60D-54 LPF-60D-54 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf LED Power Supplies 60.48W 54V 1.12A Dimming Function
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-60D-54 LPF-60D-54 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-60d-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 60.48W Single 6-Pin
на замовлення 27 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 45 шт:
Мінімальне замовлення: 5
товару немає в наявності
LPF-60D-54 LPF-60D-54 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60.48W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 54V/1.12A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPF-60D-54 LPF-60D-54 Виробник : MEAN WELL LPF-60D-spec.pdf AC/DC, 60.48W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 54V/1.12A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LPF-60D-54 LPF-60D-54 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-60D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 32.4-54V 1.12A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.40" L x 1.69" W x 1.26" H (162.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 32.4 ~ 54V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, PSE, TUV, UR
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.12A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV