LPF-90D-24
LPF-90D-24 MEAN WELL
LPF-90D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 90W; 24VDC; 3.75A; 90÷305VAC; IP67
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -40...70°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Manufacturer series: LPF-90
Body dimensions: 161x61x36mm
Number of outputs: 1
Output current: 3.75A
Operating modes: constant current
Output voltage range: 14.4...24V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 90W
Efficiency: 90%
IP rating: IP67
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 90W; 24VDC; 3.75A; 90÷305VAC; IP67, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -40...70°C, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Manufacturer series: LPF-90, Body dimensions: 161x61x36mm, Number of outputs: 1, Output current: 3.75A, Operating modes: constant current, Output voltage range: 14.4...24V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Output voltage: 24V DC, Power: 90W, Efficiency: 90%, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-90D-24 LPF-90D-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-90D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 14.4-24V 3.75A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP
Size / Dimension: 6.34" L x 2.40" W x 1.42" H (161.0mm x 61.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3.75A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 90 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-90D-24 LPF-90D-24 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0011714237_1-2552293.pdf LED Power Supplies 90W 24V 3.75A 90-305VAC Dimming
на замовлення 37 шт:
LPF-90D-24 LPF-90D-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf90dspec.pdf AC/DC LED Power Supply 90W Single 6-Pin
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 69 шт:
Мінімальне замовлення: 3
LPF-90D-24 LPF-90D-24 Виробник : MEAN WELL 3169458.pdf Description: MEAN WELL - LPF-90D-24 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 90 W, 24 VDC, 3.75 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044082
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 3.75A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-90D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 90W
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
товару немає в наявності