LPF-90D-30
LPF-90D-30 MEAN WELL
LPF-90D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 90W; 30VDC; 3A; 90÷305VAC; 127÷431VDC
Operating temperature: -40...70°C
Manufacturer series: LPF-90
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 161x61x36mm
Lead length: 0.3m
Output current: 3A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 18...30V DC
Output voltage: 30V DC
Power: 90W
Efficiency: 90.5%
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating modes: constant current
IP rating: IP67
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 90W; 30VDC; 3A; 90÷305VAC; 127÷431VDC, Operating temperature: -40...70°C, Manufacturer series: LPF-90, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Body dimensions: 161x61x36mm, Lead length: 0.3m, Output current: 3A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 18...30V DC, Output voltage: 30V DC, Power: 90W, Efficiency: 90.5%, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-90D-30 LPF-90D-30 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0011714237_1-2552293.pdf LED Power Supplies 90W 30V 3A 90-305VAC Dimming
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-90D-30 LPF-90D-30 Виробник : MEAN WELL 3169458.pdf Description: MEAN WELL - LPF-90D-30 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 90 W, 30 VDC, 3 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 30VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 3A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-90D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 90W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 7 шт:
LPF-90D-30 LPF-90D-30 Виробник : MEAN WELL LPF-90D-spec.pdf AC/DC, 90W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 30V/3A, розміри 161х61х36 мм, -40...+70 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPF-90D-30 LPF-90D-30 Виробник : MEAN WELL LPF-90D-spec.pdf AC/DC, 90W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 30V/3A, розміри 161х61х36 мм, -40...+70 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
товару немає в наявності
LPF-90D-30 LPF-90D-30 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-90D-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 3A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP
Size / Dimension: 6.34" L x 2.40" W x 1.42" H (161.0mm x 61.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output: 18 ~ 30V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 90.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 90 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV