LPP-100-24
LPP-100-24 MEAN WELL USA Inc.
LPP-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.32" H (222.0mm x 62.0mm x 33.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 83%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.2 A