LPP-100-27
LPP-100-27 MEAN WELL
LPP-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Switching Power Supplies 102.6W 27V 4.2A Open Frame
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 102.6W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; 3.8A, Manufacturer series: LPP-100, Type of power supply: switching, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Body dimensions: 222x62x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 3.8A, Output voltage range: 25.7...29.7V DC, Output voltage: 27V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC, Power: 102.6W, Efficiency: 83%, Supply voltage: 90...264V AC; 120...370V DC, Kind of power supply: open.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPP-100-27 LPP-100-27 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPP-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 27V 103W
Packaging: Box
Power (Watts): 103W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.32" H (222.0mm x 62.0mm x 33.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 83%
Voltage - Output 1: 27V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 3.8 A
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPP-100-27 LPP-100-27 Виробник : MEAN WELL LPP-100-spec.pdf AC/DC, 100W, Вход: 85-264VAC/120-370VDC, Выход: 27V/3.8A, размеры 222х62х32 мм, -10...+60 С, PFC, открытая плата Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPP-100-27 LPP-100-27 Виробник : MEAN WELL LPP-100-spec.pdf AC/DC, 100W, Вход: 85-264VAC/120-370VDC, Выход: 27V/3.8A, размеры 222х62х32 мм, -10...+60 С, PFC, открытая плата Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; open; 102.6W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; 3.8A
Manufacturer series: LPP-100
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Body dimensions: 222x62x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 3.8A
Output voltage range: 25.7...29.7V DC
Output voltage: 27V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Additional functions: active PFC
Power: 102.6W
Efficiency: 83%