LPP-100-7.5
LPP-100-7.5 MEAN WELL
LPP-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Switching Power Supplies 101.25W 7.5V 13.5A Open Frame
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 101.25W; 120÷370VDC; 90÷264VAC, Manufacturer series: LPP-100, Type of power supply: switching, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Body dimensions: 222x62x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 13.5A, Output voltage range: 7.13...8.25V DC, Output voltage: 7.5V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC, Power: 101.25W, Efficiency: 76%, Supply voltage: 90...264V AC; 120...370V DC, Kind of power supply: open.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPP-100-7.5 LPP-100-7.5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPP-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 7.5V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.32" H (222.0mm x 62.0mm x 33.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 76%
Voltage - Output 1: 7.5V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 13.5 A
на замовлення 177 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Power supply: switching; open; 101.25W; 120÷370VDC; 90÷264VAC
Manufacturer series: LPP-100
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Body dimensions: 222x62x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 13.5A
Output voltage range: 7.13...8.25V DC
Output voltage: 7.5V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Additional functions: active PFC
Power: 101.25W
Efficiency: 76%