Продукція > MEAN WELL > LPP-150-13.5
LPP-150-13.5
LPP-150-13.5 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf lpp-150.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 151.2W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; 83%
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 151.2W
Output voltage: 13.5V DC
Output current: 11.2A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 222x75x41mm
Manufacturer series: LPP-150
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Efficiency: 83%
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 90...264V AC; 120...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 12.8...14.9V DC
на замовлення 36 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 151.2W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; 83%, Type of power supply: switching, Kind of power supply: open, Power: 151.2W, Output voltage: 13.5V DC, Output current: 11.2A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 222x75x41mm, Manufacturer series: LPP-150, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Efficiency: 83%, Additional functions: active PFC, Supply voltage: 90...264V AC; 120...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 12.8...14.9V DC, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-6N.
Інші пропозиції LPP-150-13.5
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPP-150-13.5 LPP-150-13.5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 13.5V 151W
Packaging: Box
Power (Watts): 151W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.95" W x 1.61" H (222.0mm x 75.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 83%
Voltage - Output 1: 13.5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 11.2 A
товару немає в наявності
LPP-150-13.5 LPP-150-13.5 Виробник : MEAN WELL LPP-150-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 151.2W 13.5V 11.2A Open Frame