LPP-150-48
LPP-150-48 MEAN WELL USA Inc.
LPP-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 154W
Packaging: Box
Power (Watts): 154W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.95" W x 1.61" H (222.0mm x 75.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 3.2 A
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 153.6W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; 3.2A, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-6N, Manufacturer series: LPP-150, Kind of power supply: open, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Operating temperature: -10...60°C, Body dimensions: 222x75x41mm, Output current: 3.2A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 45.6...52.8V DC, Output voltage: 48V DC, Power: 153.6W, Efficiency: 85%, Supply voltage: 90...264V AC; 120...370V DC, Additional functions: active PFC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; open; 153.6W; 120÷370VDC; 90÷264VAC; 3.2A
Manufacturer series: LPP-150
Kind of power supply: open
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Operating temperature: -10...60°C
Body dimensions: 222x75x41mm
Output current: 3.2A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 45.6...52.8V DC
Output voltage: 48V DC
Power: 153.6W
Efficiency: 85%
Supply voltage: 90...264V AC; 120...370V DC
Additional functions: active PFC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPP-150-48 LPP-150-48 Виробник : MEAN WELL LPP-150-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 150W 48V 3.2A W/ PFC Function Open Frame
на замовлення 3 шт:
LPP-150-48 LPP-150-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpp-150-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 3.2A 153.6W 15-Pin
на замовлення 23 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 26 шт:
Мінімальне замовлення: 4
LPP-150-48 LPP-150-48
Додати до обраних Обраний товар
Тип: Блок живлення відкритий на друкованій платі
Uвх.: 85...265 VAC
Uвих., V: 48 V
Iвих., A: 3,2 A
Pмакс., W: 150 W
Габарити: 222x75x41 mm
товару немає в наявності
товару немає в наявності