LPS-100-12
LPS-100-12 MEAN WELL
lps-100-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 100.8W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 8.4A
Manufacturer series: LPS-100
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Body dimensions: 222x62x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 8.4A
Output voltage range: 10...13.2V DC
Output voltage: 12V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Power: 100.8W
Efficiency: 79%
Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC
Kind of power supply: open
на замовлення 15 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 100.8W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 8.4A, Manufacturer series: LPS-100, Type of power supply: switching, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Body dimensions: 222x62x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 8.4A, Output voltage range: 10...13.2V DC, Output voltage: 12V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Power: 100.8W, Efficiency: 79%, Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC, Kind of power supply: open.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPS-100-12 LPS-100-12 Виробник : MEAN WELL LPS-100-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 100.8W 12V 8.4A
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPS-100-12 LPS-100-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPS-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 100.8W
Packaging: Box
Power (Watts): 100.8W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 79%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.4 A
на замовлення 2 шт:
LPS-100-12 LPS-100-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lps-100-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 8.4A 100.8W 11-Pin
на замовлення 18 шт:
Мінімальне замовлення: 6
товару немає в наявності
LPS-100-12 LPS-100-12 Виробник : MEAN WELL lps-100-spec.pdf AC/DC, 100W, Вход: 88...132/176...264VAC (248...370VDC), Выход: 12V/8.4A, размеры 222х62х32 мм, -10...+60 С, открытая плата Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPS-100-12 LPS-100-12 Виробник : MEAN WELL lps-100-spec.pdf AC/DC, 100W, Вход: 88...132/176...264VAC (248...370VDC), Выход: 12V/8.4A, размеры 222х62х32 мм, -10...+60 С, открытая плата Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт