Продукція > MEAN WELL > LPS-100-13.5
LPS-100-13.5
LPS-100-13.5 MEAN WELL
LPS_100_SPEC-1388911.pdf
Виробник: MEAN WELL
Switching Power Supplies 101.25W 13.5V 7.5A Open Frame
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 101.25W; 248÷370VDC; 88÷264VAC, Manufacturer series: LPS-100, Type of power supply: switching, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Body dimensions: 222x62x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 7.5A, Output voltage range: 12...15V DC, Output voltage: 13.5V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Power: 101.25W, Efficiency: 79%, Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC, Kind of power supply: open.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPS-100-13.5 LPS-100-13.5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPS-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 13.5V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 79%
Voltage - Output 1: 13.5V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 7.5 A
на замовлення 26 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPS-100-13.5 LPS-100-13.5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lps-100-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 13.5V 7.5A 101.25W 11-Pin
на замовлення 13 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; open; 101.25W; 248÷370VDC; 88÷264VAC
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Body dimensions: 222x62x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 7.5A
Output voltage range: 12...15V DC
Output voltage: 13.5V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Power: 101.25W
Efficiency: 79%