LPS-100-15
LPS-100-15 MEAN WELL USA Inc.
LPS-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 6.7 A
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 100.5W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 6.7A, Manufacturer series: LPS-100, Type of power supply: switching, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Body dimensions: 222x62x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 6.7A, Output voltage range: 13.5...18V DC, Output voltage: 15V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Power: 100.5W, Efficiency: 80%, Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC, Kind of power supply: open.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPS-100-15 LPS-100-15 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0013016722_1-2552051.pdf Switching Power Supplies 100.5W 15V 6.7A Open Frame
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPS-100-15 LPS-100-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lps-100-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 6.7A 100.5W 11-Pin
на замовлення 19 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; open; 100.5W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 6.7A
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Body dimensions: 222x62x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 6.7A
Output voltage range: 13.5...18V DC
Output voltage: 15V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Power: 100.5W
Efficiency: 80%