LPS-100-24
LPS-100-24 MEAN WELL
lps-100-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 100.8W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 4.2A
Manufacturer series: LPS-100
Kind of power supply: open
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Operating temperature: -10...60°C
Body dimensions: 222x62x32mm
Output current: 4.2A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 20...26.4V DC
Output voltage: 24V DC
Power: 100.8W
Efficiency: 80%
Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
на замовлення 59 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 100.8W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 4.2A, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Manufacturer series: LPS-100, Kind of power supply: open, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Operating temperature: -10...60°C, Body dimensions: 222x62x32mm, Output current: 4.2A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 20...26.4V DC, Output voltage: 24V DC, Power: 100.8W, Efficiency: 80%, Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPS-100-24 LPS-100-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPS-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.2 A
на замовлення 861 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPS-100-24 LPS-100-24 Виробник : MEAN WELL LPS-100-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 100.8W 24V 4.2A
на замовлення 27 шт:
LPS-100-24 LPS-100-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lps-100-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 4.2A 100.8W 11-Pin
на замовлення 104 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 557 шт:
Мінімальне замовлення: 5
товару немає в наявності
LPS-100-24 LPS-100-24 Виробник : MEAN WELL lps-100-spec.pdf AC/DC, 100W, Вход: 88...132/176...264VAC (248...370VDC), Выход: 24V/4.2A, размеры 222х62х32 мм, -10...+60 С, открытая плата Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPS-100-24 LPS-100-24 Виробник : MEAN WELL lps-100-spec.pdf AC/DC, 100W, Вход: 88...132/176...264VAC (248...370VDC), Выход: 24V/4.2A, размеры 222х62х32 мм, -10...+60 С, открытая плата Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт