LPS-100-48
LPS-100-48 MEAN WELL USA Inc.
LPS-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 81%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 2.1 A
на замовлення 13 шт:
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 100.8W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 2.1A, Type of power supply: switching, Kind of power supply: open, Power: 100.8W, Output voltage: 48V DC, Output current: 2.1A, Number of outputs: 1, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Efficiency: 81%, Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC, Body dimensions: 222x62x32mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Manufacturer series: LPS-100, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Output voltage range: 41...56V DC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPS-100-48 LPS-100-48 Виробник : MEAN WELL LPS-100-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 100.8W 48V 2.1A Open Frame
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPS-100-48 LPS-100-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lps-100-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 2.1A 100.8W 11-Pin
на замовлення 19 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; open; 100.8W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 2.1A
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 100.8W
Output voltage: 48V DC
Output current: 2.1A
Number of outputs: 1
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Efficiency: 81%
Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC
Body dimensions: 222x62x32mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: LPS-100
Caution!: rated parameters obtained at full load
Operating temperature: -10...60°C