LPS-100-7.5
LPS-100-7.5 MEAN WELL
lps-100-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 99.75W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 77%
Manufacturer series: LPS-100
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Operating temperature: -10...60°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Body dimensions: 222x62x32mm
Number of outputs: 1
Output current: 13.3A
Output voltage range: 6...9V DC
Output voltage: 7.5V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Power: 99.75W
Efficiency: 77%
Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC
Kind of power supply: open
на замовлення 15 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 99.75W; 248÷370VDC; 88÷264VAC; 77%, Manufacturer series: LPS-100, Type of power supply: switching, Related items: BVH-21T-P1.1; SVH-200BK22; VHR-5N; VHR-8N, Caution!: rated parameters obtained at full load, Operating temperature: -10...60°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Body dimensions: 222x62x32mm, Number of outputs: 1, Output current: 13.3A, Output voltage range: 6...9V DC, Output voltage: 7.5V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Power: 99.75W, Efficiency: 77%, Supply voltage: 88...264V AC; 248...370V DC, Kind of power supply: open.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPS-100-7.5 LPS-100-7.5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPS-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 7.5V 100W
Packaging: Box
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 77%
Voltage - Output 1: 7.5V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 13.3 A
на замовлення 27 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPS-100-7.5 LPS-100-7.5 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0013016722_1-2552051.pdf Switching Power Supplies 99.75W 7.5V 13.3A Open Frame
на замовлення 23 шт:
LPS-100-7.5 LPS-100-7.5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lps-100-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 13.3A 99.75W 11-Pin
на замовлення 72 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 5
LPS-100-7.5
Додати до обраних Обраний товар
LPS-100-spec.pdf Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
товару немає в наявності