LQH2HPN1R0MDRL
LQH2HPN1R0MDRL Murata Electronics
JELF243A-0157.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 1UH 960MA 288 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 288mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Current - Saturation (Isat): 1.37A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 960 mA
на замовлення 1650 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 960MA 288 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 288mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Current - Saturation (Isat): 1.37A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric), Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 960 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LQH2HPN1R0MDRL LQH2HPN1R0MDRL Виробник : Murata Electronics JELF243A_0157-1699635.pdf Power Inductors - SMD 1.0 UH 20%
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
LQH2HPN1R0MDRL LQH2HPN1R0MDRL Виробник : Murata Electronics JELF243A-0157.pdf Description: FIXED IND 1UH 960MA 288 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 960 mA