LQH2MCN680K02L
LQH2MCN680K02L Murata Electronics
JELF243A-0053.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 68UH 100MA 8.58 OHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 8.58Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 100 mA
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 68UH 100MA 8.58 OHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 8.58Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 14MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric), Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 100 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LQH2MCN680K02L LQH2MCN680K02L Виробник : Murata Electronics JELF243A-0053.pdf Description: FIXED IND 68UH 100MA 8.58 OHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 100 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
LQH2MCN680K02L LQH2MCN680K02L Виробник : Murata Electronics JELF243A_0053-1517848.pdf RF Inductors - SMD 68 UH 10%
Мінімальне замовлення: 21
LQH2MCN680K02L JELF243A-0053.pdf
LQH2MCN680K02L LQH2MCN680K02L Виробник : MURATA JELF243A-0053.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 0806; 68uH; 100mA; R: 8.58Ω; ±10%; LQH; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 68µH
Operating current: 0.1A
Resistance: 8.58Ω
Tolerance: ±10%
Resonant frequency: 14MHz
Operating temperature: -40...85°C
Roll diameter max.: 180mm