LQH2MPZ1R0NGRL
LQH2MPZ1R0NGRL Murata Electronics
JELF243A-9134.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 1UH 900MA 300MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.55A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 900 mA