LQP02HQ16NJ02E
LQP02HQ16NJ02E Murata Electronics
JELF243C-0023.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 16NH 170MA 1.53OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.53Ohm Max
Q @ Freq: 13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 4GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.32mm)
Inductance: 16 nH
Current Rating (Amps): 170 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 16NH 170MA 1.53OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.53Ohm Max, Q @ Freq: 13 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 4GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric), Height - Seated (Max): 0.013" (0.32mm), Inductance: 16 nH, Current Rating (Amps): 170 mA.