LQP02HQ1N7B02E
LQP02HQ1N7B02E Murata Electronics
JELF243C_0023.pdf
Виробник: Murata Electronics
RF Inductors - SMD
на замовлення 4941 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 28
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.7NH 700MA 80MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1nH, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 80mOhm Max, Q @ Freq: 14 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 14GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric), Height - Seated (Max): 0.013" (0.32mm), Inductance: 1.7 nH, Current Rating (Amps): 700 mA.
Інші пропозиції LQP02HQ1N7B02E
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LQP02HQ1N7B02E LQP02HQ1N7B02E Виробник : Murata Electronics JELF243C-0023.pdf Description: FIXED IND 1.7NH 700MA 80MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1nH
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 80mOhm Max
Q @ Freq: 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 14GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.32mm)
Inductance: 1.7 nH
Current Rating (Amps): 700 mA
товару немає в наявності
LQP02HQ1N7B02E LQP02HQ1N7B02E Виробник : MURATA JELF243C-0023.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: film; SMD; 01005; 1.7nH; 700mA; R: 0.08Ω; LQP; 180mm; ±0,1nH
Type of inductor: film
Mounting: SMD
Case - inch: 01005
Inductance: 1.7nH
Operating current: 0.7A
Resistance: 80mΩ
Resonant frequency: 10700MHz
Tolerance: ±0,1nH
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm