LQW04AN19NJ00D
LQW04AN19NJ00D Murata Electronics
JELF243A-0090.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: FIXED IND 19NH 160MA 730MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0302 (0804 Metric)
Size / Dimension: 0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 730mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 03015 (0804 Metric)
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Inductance: 19 nH
Current Rating (Amps): 160 mA