LRS-1200-36
LRS-1200-36 MEAN WELL
LRS-1200.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - LRS-1200-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Industrie, 1 Ausgänge, 1.1988 kW, 36 V, 33.3 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 180V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LRS-1200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 33.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Industrie
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.1988kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LRS-1200-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Industrie, 1 Ausgänge, 1.1988 kW, 36 V, 33.3 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 180V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LRS-1200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 33.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Industrie, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.1988kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LRS-1200-36 LRS-1200-36 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=LRS-1200 Power Supplies - Chassis Mount 1198.8W 36V 33.3A
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LRS-1200-36 LRS-1200-36 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lrs1200spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 36V 33.3A 1198.8W 11-Pin
на замовлення 2 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
LRS-1200-36 LRS-1200-36 Виробник : MEAN WELL LRS-1200-spec.pdf AC/DC, 1198.8W, Вхід: 180-305VAC/255-431VDC, Вихід: 36V/33.3А, розміри 225х124х41 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LRS-1200-36 LRS-1200-36 Виробник : MEAN WELL LRS-1200-spec.pdf AC/DC, 1198.8W, Вхід: 180-305VAC/255-431VDC, Вихід: 36V/33.3А, розміри 225х124х41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LRS-1200-36 LRS-1200-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=LRS-1200 Description: AC/DC CONVERTER 36V 1200W
Power (Watts): 1200W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 8.86" L x 4.88" W x 1.61" H (225.0mm x 124.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 305 VAC, 255 ~ 431 VDC
Type: Enclosed, Conformal Coated
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: BSMI, CB, CE, CQC, cURus, DEKRA, EAC, KC, RCM, UKCA, UL
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 36V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.2 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 33.3 A
LRS-1200-36 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=LRS-1200 Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1.2kW; 36VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 1.2kW
Output voltage: 36V DC
Output current: 33.3A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 225x124x41mm
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%