LRS-150F-48
LRS-150F-48 MEAN WELL
LRS-150F-SPEC.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 158.4W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 158.4W
Output voltage: 48V DC
Output current: 3.3A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...373V DC
Body dimensions: 159x97x30mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 90%
Power consumption without load: <0.5W
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 43.2...52.8V DC
Manufacturer series: LRS-150F
Kind of case: 241A
на замовлення 93 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LRS-150F-48 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 158.4 W, 48 VDC, 3.3 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: LRS-150F Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 158.4W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LRS-150F-48 LRS-150F-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LRS-150F-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 158W
Packaging: Box
Power (Watts): 158W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, RCM, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 3.3 A
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LRS-150F-48 LRS-150F-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lrs150fspec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 3.3A 158.4W 7-Pin
на замовлення 248 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 57 шт:
Мінімальне замовлення: 6
LRS-150F-48 LRS-150F-48 Виробник : MEAN WELL MWEC-S-A0017755825-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: MEAN WELL - LRS-150F-48 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 158.4 W, 48 VDC, 3.3 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: LRS-150F Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 158.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 23 шт:
на замовлення 5 шт:
товару немає в наявності
LRS-150F-48 LRS-150F-48 Виробник : MEAN WELL LRS-150F-spec.pdf Switching Power Supplies 158.4W 48V 3.3A 85-264VAC