Продукція > E-SWITCH > LS0851500F100C1A
LS0851500F100C1A
  • LS0851500F100C1A
  • LS0851500F100C1A
LS0851500F100C1A E-SWITCH
LS0851500F100C1A.pdf LS.pdf
Виробник: E-SWITCH
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 15A/250VAC; without lever; SPDT; Pos: 2
Mounting: mounting hole without thread
Operating temperature: -25...85°C
Contacts configuration: SPDT
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
Switching method: ON-(ON)
Switches features: without lever
Leads dimensions: 4.8x0.5mm
Body dimensions: 27.9x10.3x15.9mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
Operating Force: 0.98N
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
AC contacts rating @R: 15A / 250V AC
Electrical life: 50000 cycles
Mechanical durability: 1000000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Manufacturer series: LS
Leads: connectors
на замовлення 533 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 15A/250VAC; without lever; SPDT; Pos: 2, Mounting: mounting hole without thread, Operating temperature: -25...85°C, Contacts configuration: SPDT, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, Switching method: ON-(ON), Switches features: without lever, Leads dimensions: 4.8x0.5mm, Body dimensions: 27.9x10.3x15.9mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, Operating Force: 0.98N, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, AC contacts rating @R: 15A / 250V AC, Electrical life: 50000 cycles, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: LS, Leads: connectors.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LS0851500F100C1A LS0851500F100C1A Виробник : E-Switch LS.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 15A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 100gf
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 50,000 Cycles
Release Force: 30gf
Pretravel: 0.080" (2.0mm)
Operating Position: 0.579" (14.7mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
на замовлення 3563 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
LS0851500F100C1A LS0851500F100C1A Виробник : E-Switch LS0851500F100C1A-3455149.pdf Basic / Snap Action Switches SPDT 15A .187 OF 100
Мінімальне замовлення: 3
LS0851500F100C1A LS.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Button Quick Connect 15A 250VAC 0.98N Screw Mount