LS240D12
LS240D12 Crydom
ls-series-ac-pcb-mount-ssr-datasheet.pdf
Виробник: Crydom
Solid State Relays - PCB Mount 0.15-12A 4-10VDC
на замовлення 96 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис LS240D12 Crydom
Description: SENSATA/CRYDOM - LS240D12 - Halbleiterrelais, Baureihe LS, SIP, SPST-NO, 12 A, 280 Vrms, Leiterplattenmontage, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: Y-EX, Relaisanschlüsse: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Betriebsspannung, max.: 280Vrms, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Regelspannung, max.: 10VDC, Regelspannung, min.: 4VDC, euEccn: NLR, Relaismontage: Leiterplattenmontage, Laststrom: 12A, Produktpalette: LS Series, productTraceability: No, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Schaltmodus: Nulldurchgang, Betriebsspannung, min.: 24Vrms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LS240D12 LS240D12 Виробник : Sensata-Crydom ls-series-ac-pcb-mount-ssr-datasheet.pdf Description: SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-SIP
Output Type: AC, Zero Cross
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 4 ~ 10VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Load Current: 12 A
Approval Agency: CE, cURus
Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay)
Supplier Device Package: 4-SIP
Part Status: Active
Voltage - Load: 24 V ~ 280 V
на замовлення 154 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LS240D12 LS240D12 Виробник : SENSATA/CRYDOM ls-series-ac-pcb-mount-ssr-datasheet.pdf Description: SENSATA/CRYDOM - LS240D12 - Halbleiterrelais, Baureihe LS, SIP, SPST-NO, 12 A, 280 Vrms, Leiterplattenmontage
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: Y-EX
Relaisanschlüsse: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebsspannung, max.: 280Vrms
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Regelspannung, max.: 10VDC
Regelspannung, min.: 4VDC
euEccn: NLR
Relaismontage: Leiterplattenmontage
Laststrom: 12A
Produktpalette: LS Series
productTraceability: No
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Schaltmodus: Nulldurchgang
Betriebsspannung, min.: 24Vrms
на замовлення 10 шт:
LS240D12 LS240D12 Виробник : Crydom 2181620098359006ls-series-ac-pcb-mount.pdf Solid State Relay 15mA 10V DC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin(4+Tab) SIP
на замовлення 764 шт:
Мінімальне замовлення: 4
LS240D12 LS240D12 Виробник : Sensata ls-series-ac-pcb-mount-ssr-datasheet.pdf Solid State Relay 15mA 10V DC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin(4+Tab) SIP