Продукція > MEAN WELL > LSP-160-4.2T
LSP-160-4.2T
LSP-160-4.2T MEAN WELL
LSP-160-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Switching Power Supplies 134.4W 4.2V 32A Terminal Block Conn
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LSP-160-4.2T - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 141 bis 370V DC, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 134.4 W, 4.2 VDC, 32 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 100V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: LSP-160 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 4.2VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 32A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 134.4W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LSP-160-4.2T LSP-160-4.2T Виробник : MEAN WELL 3111191.pdf Description: MEAN WELL - LSP-160-4.2T - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 141 bis 370V DC, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 134.4 W, 4.2 VDC, 32 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 100V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: LSP-160 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 4.2VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 32A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 134.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LSP-160-4.2T LSP-160-4.2T Виробник : MEAN WELL USA Inc. LSP-160-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 4.2V 134W
Power (Watts): 134W
Features: Adjustable Output, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.64" L x 2.17" W x 0.79" H (194.0mm x 55.0mm x 20.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 264 VAC, 141 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 88.5%
Voltage - Output 1: 4.2V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 32 A
на замовлення 2 шт:
LSP-160-4.2T LSP-160-4.2T Виробник : Mean-Well USA, Inc. lsp-160-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 4.2V 32A 168W 11-Pin Carton
товару немає в наявності
LSP-160-4.2T LSP-160-4.2T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf AC/DC, 168W, Вхід: 100-264VAC/141-370VDC, Вихід: 4.2V/40А, розміри 194х55х20 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LSP-160-4.2T LSP-160-4.2T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf AC/DC, 168W, Вхід: 100-264VAC/141-370VDC, Вихід: 4.2V/40А, розміри 194х55х20 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LSP-160-4.2T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 135W; 4.2VDC
Manufacturer series: LSP-160
Kind of power supply: for building in; modular
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 194x55x20mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 4...4.5V DC
Output current: 32A
Efficiency: 88.5%
Supply voltage: 100...264V AC; 141...370V DC
Power: 135W
Output voltage: 4.2V DC