LSP-160R-5T
LSP-160R-5T MEAN WELL USA Inc.
LSP-160-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 5V 160W
Packaging: Box
Power (Watts): 160W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC
Size / Dimension: 7.64" L x 2.17" W x 0.79" H (194.0mm x 55.0mm x 20.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 264 VAC, 141 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 89.5%
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 32 A
на замовлення 8 шт:
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 160W; 5VDC; 32A, Manufacturer series: LSP-160, Kind of power supply: for building in; modular, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Operating temperature: -30...70°C, Body dimensions: 194x55x20mm, Number of outputs: 1, Output voltage range: 4.7...5.3V DC, Output current: 32A, Efficiency: 89.5%, Supply voltage: 100...264V AC; 141...370V DC, Power: 160W, Output voltage: 5V DC, Kind of case: 279, Additional functions: active PFC; parallel function; redundancy, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LSP-160R-5T LSP-160R-5T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 160W 5V 32A W/ Current Sharing
на замовлення 23 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LSP-160R-5T LSP-160R-5T Виробник : Mean-Well USA, Inc. lsp-160-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 32A 200W 11-Pin Carton
на замовлення 4 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 4 шт:
Мінімальне замовлення: 2
LSP-160R-5T LSP-160R-5T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf AC/DC, 200W, Вхід: 100-264VAC/141-370VDC, Вихід: 5V/40А, розміри 194х55х20 мм, -30...+70 C, redundant function Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LSP-160R-5T LSP-160R-5T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf AC/DC, 200W, Вхід: 100-264VAC/141-370VDC, Вихід: 5V/40А, розміри 194х55х20 мм, -30...+70 C, redundant function Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LSP-160R-5T Виробник : MEAN WELL LSP-160-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 160W; 5VDC; 32A
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 194x55x20mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 4.7...5.3V DC
Output current: 32A
Efficiency: 89.5%
Supply voltage: 100...264V AC; 141...370V DC
Power: 160W
Output voltage: 5V DC