Продукція > KYOCERA AVX > LT05ZD225KAT2X
LT05ZD225KAT2X
LT05ZD225KAT2X KYOCERA AVX
DS_478_lt.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Low Profile
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805, Tolerance: ±10%, Features: Low Profile, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Інші пропозиції LT05ZD225KAT2X
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LT05ZD225KAT2X Виробник : AVX lt-6600.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 2.2uF X5R 0805 10% Tol