LX8213-12ISE
LX8213-12ISE Microchip Technology
9234-lx8213-datasheets
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 68dB ~ 54dB (100Hz ~ 10kHz)
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
на замовлення 264 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 68dB ~ 54dB (100Hz ~ 10kHz), Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Soft Start.
Інші пропозиції LX8213-12ISE
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1476 шт:
LX8213-12ISE LX8213-12ISE Виробник : Microchip Technology 9234-lx8213-datasheets Description: IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable