M-22E10-050 1K
M-22E10-050 1K Nidec Components Corporation
m.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±0.2%
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M9 x 0.75
Actuator Length: 0.906" (23.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Wirewound
Taper: Linear
Rotation: 3600°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 10.0
на замовлення 151 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±0.2%, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M9 x 0.75, Actuator Length: 0.906" (23.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Wirewound, Taper: Linear, Rotation: 3600°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 10.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M-22E10-050 1K M-22E10-050 1K Виробник : Nidec America Corporation m.pdf Res Wirewound POT 1K Ohm 5% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6mm (42 X 21 X 27mm) Solder Lug Panel Mount
на замовлення 239 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
M-22E10-050 1K M-22E10-050 1K Виробник : Nidec Components m.pdf Precision Potentiometers 3600 degree electrical angle, 2 W, 1 kOhm resistance, manual ten turn wirewound, .2% linearity, 22mm diameter, solder lug terminals, 9mm threaded bushing