M1.5KE300CA Microchip Technology
RF01008_rE.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 256VWM 414VC CASE-1
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 256V
Supplier Device Package: CASE-1
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 285V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 414V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Military
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVS DIODE 256VWM 414VC CASE-1, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 256V, Supplier Device Package: CASE-1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 285V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 414V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.
Інші пропозиції M1.5KE300CA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M1.5KE300CA M1.5KE300CA Виробник : Microchip Technology RF01008_rE.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 300V 5% 1500W bi