Продукція > HARWIN > M20-7831046
M20-7831046
M20-7831046 HARWIN
M20-7831046.pdf
Виробник: HARWIN
Category: Raster signal connectors 2,54mm
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 20; straight; THT; 2x10
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Kind of connector: female
Number of pins: 20
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 2.54mm
Connector pinout layout: 2x10
Contact plating: tinned
Mechanical mounting: on PCBs
на замовлення 306 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 20POS 0.1 TIN PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 1000V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 11.04mm, 12.63mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 4623 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
M20-7831046 M20-7831046 Виробник : HARWIN HRWN-S-A0009370496-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: HARWIN - M20-7831046 - Printbuchse, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Reihe(n), 20 Kontakt(e), Durchsteckmontage, M20
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 20Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Produktpalette: M20
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2.54mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 5
M20-7831046 M20-7831046 Виробник : Harwin Inc. C001XX_M20_Series_Connectors.pdf Description: CONN RCPT 20POS 0.1 TIN PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 1000V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 11.04mm, 12.63mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)