Продукція > HARWIN > M20-7851046
M20-7851046
M20-7851046 Harwin
M20-785-1133483.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings 10 POS SOCKET ASSY
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN RCPT 20POS 0.1 TIN PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry, Voltage Rating: 1000V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.197" (5.00mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M20-7851046 M20-7851046 Виробник : Harwin Inc. M20-785.pdf Description: CONN RCPT 20POS 0.1 TIN PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry
Voltage Rating: 1000V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.197" (5.00mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)