Продукція > HARWIN > M22-2042005
M22-2042005
M22-2042005 Harwin
M22-204-1134905.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings 20+20 DIL PIN HDR GOLD HORIZONTAL
на замовлення 1027 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 40POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.157" (4.00mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.138" (3.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M22-2042005 M22-2042005 Виробник : HARWIN M22-204.pdf Description: HARWIN - M22-2042005 - Stiftleiste, abgewinkelt, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Reihe(n), 40 Kontakt(e)
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Ohne Kragen
Anzahl der Kontakte: 40Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: M22
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 400 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
M22-2042005 M22-2042005 Виробник : Harwin Inc. M22-204.pdf Description: CONN HEADER R/A 40POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.157" (4.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.138" (3.50mm)
на замовлення 57 шт:
Мінімальне замовлення: 2
M22-2042005 M22-2042005 Виробник : HARWIN M22-2042005.pdf Category: Raster signal connectors 2,00mm
Description: Connector: pin strips; pin header; male; PIN: 40; 2A; angled; THT
Spatial orientation: angled
Kind of package: bulk
Electrical mounting: THT
Kind of connector: male
Mechanical mounting: on PCBs
Contact plating: gold-plated
Type of connector: pin strips
Connector: pin header
Body material: polyamide
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Contacts pitch: 2mm
Current rating: 2A