M22-2411042
M22-2411042 Harwin Inc.
C018XX_M22_Series_Connectors.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER R/A 20POS 2MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A per Contact
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.169" (4.30mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 20POS 2MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 2A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.169" (4.30mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).