Продукція > HARWIN > M30-6100246
M30-6100246
M30-6100246 Harwin
M30-610-1134032.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings 2P SIL PC TAIL PLUG
на замовлення 5058 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 2POS 1.25MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.049" (1.25mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 80.0µin (2.03µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.169" (4.30mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6.
Інші пропозиції M30-6100246
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M30-6100246 M30-6100246 Виробник : Harwin Inc. M30-610.pdf Description: CONN HEADER VERT 2POS 1.25MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.169" (4.30mm)