Продукція > HARWIN > M30-6100646
M30-6100646
M30-6100646 HARWIN
M30-610.pdf
Виробник: HARWIN
Description: HARWIN - M30-6100646 - Stiftleiste, Wire-to-Board, 1.25 mm, 1 Reihe(n), 6 Kontakt(e), Durchsteckmontage, M30-6
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 6Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Steckverbinder: PCB-Stiftleiste
Produktpalette: M30-6
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Rastermaß: 1.25mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 402 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 6POS 1.25MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 6, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.049" (1.25mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 80.0µin (2.03µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.169" (4.30mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M30-6100646 M30-6100646 Виробник : Harwin M30_610.pdf Headers & Wire Housings 6P SIL PC TAIL PLUG
на замовлення 412 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
M30-6100646 M30-6100646 Виробник : Harwin Inc. M30-610.pdf Description: CONN HEADER VERT 6POS 1.25MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.169" (4.30mm)