M30-6100746
M30-6100746 Harwin Inc.
C025XX_M30_Series_Connectors.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 7POS 1.25MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 7
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.049" (1.25mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.169" (4.30mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 7POS 1.25MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 7, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.049" (1.25mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 80.0µin (2.03µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.169" (4.30mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6.