Продукція > HARWIN > M300-FV30645F2
M300-FV30645F2
M300-FV30645F2 Harwin
M300-FV30645F2.pdf
Виробник: Harwin
Power to the Board M300 REC
на замовлення 233 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 3MM PCB GOLD 6POS, Features: Jackscrews, Polarizing Key, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 6, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Contact Type: Female Socket, Power, Fastening Type: Screw Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 8.9mm, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.94µin (0.100µm), Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm), Insulation Height: 0.256" (6.50mm), Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M300-FV30645F2 M300-FV30645F2 Виробник : Harwin Inc. M300-FV10345F2.pdf Description: CONN RCPT 3MM PCB GOLD 6POS
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 8.9mm
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.94µin (0.100µm)
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.256" (6.50mm)
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)