Продукція > HARWIN > M300-MV30645M1
M300-MV30645M1
M300-MV30645M1 Harwin
M300_MV30645M1.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings M300, 3MM, 6P 2R, ML VRT HDR PCTL W/JSCR
на замовлення 1174 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 6POS 3MM, Features: Mating Flange, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC/DC, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 6, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Contact Type: Male Pin, Power, Fastening Type: Threaded, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 29.5µin (0.75µm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm), Insulation Height: 0.276" (7.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M300-MV30645M1 M300-MV30645M1 Виробник : Harwin Inc. PD015-Product-Datasheet-M300-M300-range-HRi.pdf Description: CONN HEADER VERT 6POS 3MM
Features: Mating Flange
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Voltage Rating: 600VAC/DC
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Contact Type: Male Pin, Power
Fastening Type: Threaded
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 29.5µin (0.75µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.276" (7.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Кількість Ціна
M300-MV30645M1 M300-MV30645M1 Виробник : HARWIN M300-MV30645M1.pdf Description: HARWIN - M300-MV30645M1 - Stiftleiste, Schwarz / Grün, Wire-to-Board, 3 mm, 2 Reihe(n), 6 Kontakt(e), Durchsteckmontage, M300
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: Y-EX
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: -
Anzahl der Kontakte: 6Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Steckverbinder: -
Produktpalette: M300
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 3mm
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 121 шт:
Мінімальне замовлення: 2
кількість в упаковці: 12 шт
на замовлення 48 шт:
термін постачання 3 дні (днів)
Мінімальне замовлення: 12
M300-MV30645M1 Виробник : Harwin PD015-Product-Datasheet-M300-M300-range-HRi.pdf CONN HEADER VERT 6POS 3MM Група товару: Розніми низьковольтного живлення Од. вим: шт