Продукція > HARWIN INC. > M300-2240696F2
M300-2240696F2
M300-2240696F2 Harwin Inc.
PD015-Product-Datasheet-M300-M300-range-HRi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT HSG 6POS 3.00MM
Features: Potting Wall
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Green
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Pitch: 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Screw Lock
Row Spacing: 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Number of Rows: 2
на замовлення 891 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HARWIN - M300-2240696F2 - Steckverbindergehäuse, Schwarz / Grün, M300, Buchse, 6 -polig, 3 mm, tariffCode: 85366990, Anzahl der Positionen: 6-polig, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, rohsCompliant: YES, Rastermaß: 3mm, Ausführung: Buchse, euEccn: NLR, isCanonical: Y, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Zur Verwendung mit: M300-0010045 & M300-0020045 Socket Crimp Contacts, usEccn: EAR99, Produktpalette: M300, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M300-2240696F2 M300-2240696F2 Виробник : Harwin M300-2240696F2.pdf Headers & Wire Housings M300, 3MM, 6P 2R FM VERT HDR PC TAIL
на замовлення 1910 шт:
Кількість Ціна
M300-2240696F2 M300-2240696F2 Виробник : HARWIN M300-2240696F2.pdf Description: HARWIN - M300-2240696F2 - Steckverbindergehäuse, Schwarz / Grün, M300, Buchse, 6 -polig, 3 mm
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 6-polig
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 3mm
Ausführung: Buchse
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: M300
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 173 шт:
Мінімальне замовлення: 2
M3002240696F2 M3002240696F2 Виробник : Harwin 46748504487727600m300-2240696f2.pdf Conn Housing F 6 POS 3mm Crimp ST Panel Mount 6 Terminal 1 Port Bulk/Loose
на замовлення 100 шт:
Мінімальне замовлення: 17
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 36 шт:
термін постачання 3 дні (днів)
Мінімальне замовлення: 2
M300-2240696F2 Виробник : Harwin PD015-Product-Datasheet-M300-M300-range-HRi.pdf Headers & Wire Housings M300, 3MM, 6P 2R FML HSG W/JSCREW Група товару: Розніми низьковольтного живлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
M300-2240696F2 Виробник : HARWIN PD015-Product-Datasheet-M300-M300-range-HRi.pdf Category: Raster signal connectors 3,00mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 6; M300; 10A; crimped
Type of connector: wire-wire/PCB
Connector: plug
Kind of connector: female
Number of pins: 6
Manufacturer series: M300
Current rating: 10A
Electrical mounting: crimped
Mechanical mounting: for cable
Contacts pitch: 3mm