M40-3100545R
M40-3100545R Harwin Inc.
M40-310R.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 10POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Insulation Height: 0.089" (2.26mm)
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10POS 0.039 GOLD SMD, Features: Board Guide, Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 4.25mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Insulation Height: 0.089" (2.26mm), Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M40-3100545R M40-3100545R Виробник : Harwin Inc. M40-310R.pdf Description: CONN RCPT 10POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Style: Board to Board
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
M40-3100545R M40-3100545R Виробник : HARWIN M40-310R.pdf Description: HARWIN - M40-3100545R - Printbuchse, Board-to-Board, 1 mm, 2 Reihe(n), 10 Kontakt(e), Oberflächenmontage, M40
tariffCode: 85369010
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Steckverbindermontage: Oberflächenmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Produktpalette: M40
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 1mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 6
M40-3100545R M40-3100545R Виробник : Harwin C026XX_M40_Series_Connectors.pdf Headers & Wire Housings M40 2X5P SMT PIN HEADER 1.00MM DIL
Мінімальне замовлення: 3
M40-3100545R Виробник : Harwin M40-310R.pdf Міжплатний роз'єм 2-рядний, Тип конт. = Гніздовий ("мама"), Вид = Розетка, К-сть конт. = 10, Крок, мм = 1, Тип монт. = SMD, на плату, В-нь між платами = 1 мм,... Група товару: Роз'єми Корпус: SMD Од. вим: шт