M40-3100645R
M40-3100645R Harwin Inc.
M40-310R.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 12POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Insulation Height: 0.089" (2.26mm)
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 3250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 12POS 0.039 GOLD SMD, Features: Board Guide, Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 12, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 4.25mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Insulation Height: 0.089" (2.26mm), Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M40-3100645R M40-3100645R Виробник : Harwin C026XX_M40_Series_Connectors.pdf Headers & Wire Housings M40 2X6P SMT PIN HEADER 1.00MM DIL
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
M40-3100645R M40-3100645R Виробник : Harwin Inc. M40-310R.pdf Description: CONN RCPT 12POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Style: Board to Board
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Part Status: Active