M40-3100845R
M40-3100845R Harwin Inc.
M40-310R.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 16POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Insulation Height: 0.089" (2.26mm)
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 16POS 0.039 GOLD SMD, Features: Board Guide, Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 16, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 4.25mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Insulation Height: 0.089" (2.26mm), Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M40-3100845R M40-3100845R Виробник : Harwin M40-310R-1135950.pdf Headers & Wire Housings 2X8P SMT SOCKET 1.00MM DIL
на замовлення 584 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
M40-3100845R M40-3100845R Виробник : Harwin Inc. M40-310R.pdf Description: CONN RCPT 16POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Number of Rows: 2
Мінімальне замовлення: 2
M40-3100845R Виробник : HARWIN M40-310R.pdf Category: Raster signal connectors 1,00mm
Description: Connector: pin strips; socket; female; Indess; 1A; PIN: 16; SMT; 1mm
Manufacturer series: Indess
Kind of package: reel
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
Body material: PA9T
Mechanical mounting: on PCBs
Type of connector: pin strips
Electrical mounting: SMT
Connector: socket
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1mm
Current rating: 1A