M40-3102045R
M40-3102045R Harwin Inc.
DRG-00611-Technical-Drawing-Datasheet-M40-310R-pdf.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 40POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Insulation Height: 0.089" (2.26mm)
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 735 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 40POS 0.039 GOLD SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Pick and Place, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 4.25mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Insulation Height: 0.089" (2.26mm), Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M40-3102045R M40-3102045R Виробник : Harwin C026XX_M40_Series_Connectors.pdf Headers & Wire Housings M40 2X20P SMT PIN HEADER 1.00MM DIL
на замовлення 1401 шт:
Кількість Ціна
M40-3102045R M40-3102045R Виробник : Harwin Inc. DRG-00611-Technical-Drawing-Datasheet-M40-310R-pdf.pdf Description: CONN RCPT 40POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Style: Board to Board
Mated Stacking Heights: 4.25mm
Insulation Color: Black
Part Status: Active
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
M40-3102045R Виробник : HARWIN DRG-00611-Technical-Drawing-Datasheet-M40-310R-pdf.pdf Category: Raster signal connectors 1,00mm
Description: Connector: pin strips; socket; female; Indess; 1A; PIN: 40; SMT; 1mm
Body material: PA9T
Kind of package: reel
Electrical mounting: SMT
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
Mechanical mounting: on PCBs
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1mm
Current rating: 1A