Продукція > HARWIN > M40-3202045R
M40-3202045R
M40-3202045R Harwin
C026XX_M40_Series_Connectors.pdf
Виробник: Harwin
Headers & Wire Housings M40 2X10P SMT SOCKET 1.00MM DIL
на замовлення 355 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 40POS 1MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Pick and Place, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Length - Mating: 0.071" (1.80mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M40-3202045R M40-3202045R Виробник : Harwin Inc. M40-320R.pdf Description: CONN HEADER SMD 40POS 1MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Board Guide, Pick and Place
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating: 0.071" (1.80mm)
на замовлення 118 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded
товару немає в наявності
M40-3202045R Виробник : HARWIN M40-320R.pdf Category: Raster signal connectors 1,00mm
Description: Connector: pin strips; socket; male; Indess; 1A; PIN: 40; SMT; 1mm
Manufacturer series: Indess
Body material: PA9T
Kind of package: reel
Electrical mounting: SMT
Kind of connector: male
Mechanical mounting: on PCBs
Contact plating: gold-plated
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1mm
Current rating: 1A